Warsztat metodycznySensoryczno-motoryczne trudności w karmieniu/jedzeniu. Całościowe podejście do wybiórczości pokarmowej.
Kierownik szkoleniaElżbieta Tołwińska-Królikowska
Termin09 kwietnia 2024

09-04-2024, godz. 12:15-19:00

MiejsceWCIES, ul. Stara 4
Liczba godzin8.00 godzin dydaktycznych
CeleZapoznanie z terminologią związaną z zaburzeniami karmienia i metodami diagnozowania wrażliwości kompleksu ustno-twarzowego dzieci neurotypowych i nieneurotypowych.
Przekazanie wiedzy nt. rozpoznawania przyczyn niepowodzeń w zakresie karmienia, rozszerzania diety itp.
Zapoznanie z metodami rozwijania kompetencji dzieci związanych z przyjmowaniem pokarmów w celu poprawy ich funkcjonowania.
Przekazanie wiedzy nt. działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń karmienia oraz w konsekwencji zaburzeń artykulacji i komunikacji językowej.
Adresacilogopedzi, terapeuci i psychologowie zatrudnieni w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Warunki zaliczeniaobecność podczas min. 80% zajęć