SeminariumLetnie seminarium dla nauczycieli WARSA i SAWY - "Uzdolnienia a kompetencje przyszłości"
Termin24 maja 2022

May 24, 2022, godz. 2:00 PM-5:00 PM

MiejsceCentrum Nauki Kopernik (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Centrum Konferencyjne Kopernik)
CelePoznanie nowych obszarów wiedzy pomocnych w pracy z uczniami uzdolnionymi.
Innowacyjne sposoby łączenia treści z różnych dziedzin nauki i warsztatu pracy nauczyciela ucznia zdolnego.
Zaprezentowanie efektywnych metod motywowania uczniów do zdobywania wiedzy i doskonalenia własnych kompetencji w różnych dziedzinach nauki.
Prezentacja przykładów dobrej praktyki /wymiana doświadczeń między placówkami realizującymi szkolne programy wspierania uzdolnionych
Sieciowanie szkół.
AdresaciDyrektorzy, nauczyciele reprezentujący placówki z warszawskiej sieci szkół wspierających uzdonionych (realizatorzy Programu WARS i SAWA).
Dodatkowe informacjeMotywem przewodnim tegorocznego seminarium będzie przyszłość–zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, cyfryzacją, robotyzacją, kryzysem klimatycznym i zmianami w środowisku naturalnym, a atrakcją-warsztaty na wystawie „Przyszłość jest dziś"
Warunki zaliczenia100 % obecności i udziału