KonferencjaZ powstańczej Warszawy do niemieckich nazistowskich obozów Auschwitz i Stutthof
Termin19 września 2019

Sep 19, 2019 12:00 PM-3:00 PM

MiejsceWCIES ul.Stara 4 (Śródmieście)
Liczba godzin4 godziny
CeleUpamiętnienie wydarzeń związanych z 75.rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i deportacji ludności cywilnej - mieszkańców Warszawy do KL Auschwitz; poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie planowania i organizacji działań edukacyjnych w miejscach pamięci oraz możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Muzeum Auschwitz, Muzeum Stutthof i Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie; wymiana doświadczeń.
AdresaciNauczyciele (wos, historii, j. polskiego, wychowawcy klas), dyrektorzy wszystkich typów szkół; uczniowie z opiekunami - uczestnicy wrześniowych wyjazdów edukacyjnych do Oświęcimia i Sztutowa.i
Dodatkowe informacjeCzęść konferencyjna - dla nauczycieli zainteresowanych ofertą edukacyjną Muzeów w Oświęcimiu, Sztutowie i Pruszkowie. Równoległa część warsztatowa - dla zrekrutowanych w czerwcu grup uczniowskich, uczestników wizyt studyjnych w dn. 27.09. 2019 r.
Warunki zaliczenia100 % udziału w konferencji