Warsztat metodycznyPraca w klasie wielokulturowej – międzykulturowość wyzwaniem dla wielokulturowej szkoły
Termin06 lutego 2021

Jun 2, 2021 9:00 AM-3:00 PM

Miejsceszkolenie online
Liczba godzin8 godzin
CelePoznanie najważniejszych wyzwań związanych z pracą w wielokulturowym środowisku szkolnym, w tym: zwiększenie wiedzy i umiejętności dotyczących równego traktowania i wspierania integracji w klasie i w szkole wielokulturowej (praca z dziećmi cudzoziemskimi oraz polskimi z doświadczeniem migracji - m.inn. rozpoznawanie mechanizmów pojawiających się na styku kultur; reagowanie w trudnych sytuacjach związanych z pracą w klasie wielokulturowej; wspieranie uczniów w procesie adaptacji kulturowej)
AdresaciNauczyciele, dyrektorzy, pedagodzy i psycholodzy ze wszystkich typów szkół pracujący z uczniami cudzoziemskimi, reemigrującymi.
Dodatkowe informacjeOsoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu otrzymają emailem na ok. 2 dni przed spotkaniem link do zajęć w sieci.
Warunki zaliczenia100 % obecności i udziału w zajęciach