KonferencjaMasz głos decyduj, nie rezygnuj.
Kierownik szkoleniaBarbara Czepik
Termin18 lutego 2019

Feb 18, 2019 1:30 PM-5:10 PM

MiejsceBiuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego, ul. Jasna 14/16a
Liczba godzin5 godzin
CeleKonferencja otwierająca cykl szkoleń we współpracy z BIPE, składający się z konferencji otwierającej, czterech warsztatów dla nauczycieli i uczniów oraz konferencji podsumowującej.
1. Zachęcenie młodych ludzi do aktywnego uczestniczenia w wyborach. Rok 2019 jest rokiem wyborczym do PE parlamentu krajowego.
2. Przygotowanie merytoryczne do podjęcia działań w szkołach na lekcjach WOS, godzinach wychowawczych.
3.Przedstawienie historii praw wyborczych, w związku ze 100. Rocznicą uzyskania praw wyborczych przez Polki.
Próba odpowiedzi na pytanie dlaczego młodzież jest zaangażowana i wycofana, jakie są tego przyczyny.
AdresaciZainteresowani nauczyciele wszystkich etapów edukacji.
Dodatkowe informacjeUczestnicy otrzymają następujące materiały: promocyjne BIPE, scenariusze lekcji WCIES i Fundacji im. Roberta Schumana, książkę Układanka Polska.
Warunki zaliczeniaobecność