Podaj login konta (adres e-mail), do którego chcesz odzyskać hasło.

Warsztat metodycznyLaboratoria Przyszłości - druk 3D w edukacji
Kierownik szkoleniaZbigniew Cybulski
Termin06 - 08 lutego 2023

Jun 2, 2023, godz. 4:00 PM-7:00 PM

Jul 2, 2023, godz. 4:00 PM-7:00 PM

Aug 2, 2023, godz. 4:00 PM-7:00 PM

Miejsceul. Stara 4, Warszawa
CeleKurs dostarcza nauczycielom podstawowej wiedzy o technologii druku 3D. Uczymy się technologii od strony praktycznej: od prostego projektowania, poprzez przygotowanie własnego projektu do druku, ustawienie parametrów szkolnej drukarki, przez gotowy wydruk, aż po jego obróbkę i finalne wykończenie. W czasie kursu uczymy się też, jak prowadzić lekcje z uczniami, aby nauczyć ich mądrego korzystania z drukarki 3D.

Nauka obsługi konkretnego modelu drukarki 3D, będącej na wyposażeniu danej szkoły. Nasi instruktorzy mają wiedzę na temat większości popularnych marek dostępnych na runku i przekazują wiedzę dotyczącą konkretnego modelu.

Zrozumienie procesu druku 3D na drukarkach stosowanych w szkole, szczególnie poznanie wszystkich zalet, ale i ograniczeń tych urządzeń.

Opanowanie prostych i darmowych programów do projektowania i przygotowania druku 3D.

Zdobycie wystarczających umiejętności, aby samodzielnie prowadzić twórcze lekcje z uczniami. Poznanie technik i pomysłów przydatnych w nauczaniu druku 3D
AdresaciNauczyciele
Dodatkowe informacjeW czasie naszego pierwszego spotkania nauczysz się też podstaw projektowania. Użyjemy w tym celu bardzo prostej i intuicyjnej platformy Tinker Cad. Jest to bezpłatny program dostępny online; nie musisz więc niczego pobierać na komputer – wystarczy zalogować się do platformy. Będziesz procować na własnym laptopie, a więc pamiętaj o zabraniu go na warsztaty wraz z ładowarką. Przygotuj się więc na kreatywne popołudnie i postaraj się być na czas, aby nie ominąć ważnego początku.
Warunki zaliczeniaObecność na zajęciach oraz test sprawdzający wiedzę.